Uzmanlarımız

Uzman Dil ve Konuşma Terapisti İpek Özdemir

2004 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi'nden, 2008 yılında da İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 2012 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapistliği Yüksek Lisans programını tamamlayarak 'Uzman Dil ve Konuşma Terapisti' ünvanını almıştır.


Dil ve Konuşma Terapistliği eğitimi sırasında Anadolu Üniversitesi DİLKOM'da (Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi) dil ve konuşma bozukluklarının tanısı, değerlendirilmesi ve terapisine dair yaklaşık 500 saat uygulamalı klinik çalışmada bulunmuş ve süpervizyon almıştır. Ayrıca Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bulunan Nöroloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ve Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Kliniklerinde, Şişli Florance Nightingale Hastanesi Yutma Bozuklukları Kliniği'nde gözlemlerde bulunmuş ve bu alanlardaki uzmanlardan dersler almıştır. 

2009 - 2015 yılları arasında Eskişehir'deki çeşitli kurumlarda Psikolog ve Uzman Dil ve Konuşma Terapisti olarak çalışmıştır; sırasıyla 2009-2011 yılları arasında Dorlion Psikoteknik Merkezi'nde, 2010-2011 yıllarında Özel Canel Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde, 2011 yılında Özel Eylül Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, 2011-2015 yıllarında Özel Ataönder Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde görev yapmıştır. 2015 Şubat - 2020 Mart ayları arasında kurucusu olduğu Logos Dil ve Konuşma Terapisi Merkezi'nde (Ataşehir-İstanbul) klinik hizmetlerini yürütmüştür. 

Dr. DKT. R. Sertan Özdemir

1999 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümünden mezun olmuş, aynı yıl Eskişehir Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezi DİLKOM’da öğretim elemanı olarak çalışmaya başlamış, yaklaşık 10 yıl süreyle merkezin Akıcılık Bozuklukları Ünitesinde terapi ve süpervizyon hizmetlerini yürütmüştür. 2010 yılında aynı üniversitenin Dil ve Konuşma Terapisi Programında Doktorasını tamamlamıştır. 2015 yılından itibaren ise İstanbul Medipol Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.  

Akademik ilgi alanı akıcılık bozuklukları (kekemelik ve hızlı-bozuk konuşma) olan Özdemir, kısa adı ECSF olan 10 üniversite tarafından oluşturulmuş “Avrupa Akıcılık Bozuklukları Uzmanlığı Programı”nı tamamlamış (http://ecsf.eu/alumni/ecsf-graduates/turkey), Amerika Birleşik Devletlerinde çeşitli kliniklerde gözlemci klinisyen olarak bulunmuştur.  

Logos Dil ve Konuşma Terapisi Merkezinde kekemelik ve hızlı-bozuk konuşma alanlarında danışmanlık vermektedir.